Ontspannen op het strand in Cornwall

Cornwall is een prachtige regio in het zuidwesten van Engeland, bekend om zijn adembenemende kustlijn en pittoreske dorpjes. Het is een populaire vakantiebestemming voor zowel Britse als internationale toeristen, vooral vanwege de vele prachtige stranden die de regio te bieden heeft. Of je nu op zoek bent naar een rustige plek om te ontspannen of een plek om te surfen, Cornwall heeft voor elk wat wils.

De beste stranden in Cornwall

Er zijn talloze stranden in Cornwall om uit te kiezen, maar hier zijn enkele van de beste:

Porthcurno Beach

Porthcurno Beach is een van de meest pittoreske stranden van Cornwall, met zijn kristalheldere water en zachte, witte zand. Het is een geweldige plek om te zwemmen en te zonnebaden, en er zijn ook enkele mooie wandelingen in de omgeving. Het strand is ook de thuisbasis van het Minack Theatre, een openluchttheater dat uitkijkt over de zee.

Fistral Beach

Fistral Beach is een van de bekendste surfstranden van Cornwall en trekt surfers van over de hele wereld aan. Het strand heeft een lange, brede strook zand en is omgeven door kliffen. Er zijn tal van surfscholen in de buurt voor beginners en er zijn ook enkele geweldige restaurants en bars in de omgeving.

Perranporth Beach

Perranporth Beach is een ander populair surfstrand in Cornwall, maar het is ook een geweldige plek om te wandelen en te genieten van het uitzicht. Het strand is omgeven door duinen en er zijn enkele mooie wandelpaden in de omgeving. Er zijn ook tal van cafés en restaurants in de buurt.

Activiteiten op het strand

Er zijn tal van activiteiten te doen op de stranden van Cornwall, afhankelijk van wat je leuk vindt. Hier zijn enkele suggesties:

Surfen

Surfen is een van de populairste activiteiten op de stranden van Cornwall, vooral op Fistral Beach en Perranporth Beach. Er zijn tal van surfscholen in de buurt voor beginners en er zijn ook enkele geweldige plekken voor ervaren surfers.

Zwemmen

De meeste stranden in Cornwall zijn geweldige plekken om te zwemmen, vooral op een warme dag. Het water kan echter behoorlijk koud zijn, dus het is misschien een goed idee om een wetsuit te dragen.

Wandelen

Veel van de stranden in Cornwall zijn omgeven door prachtige wandelpaden, zoals de South West Coast Path. Dit is een geweldige manier om te genieten van het uitzicht en de frisse lucht.

Picknicken

Als je op zoek bent naar een ontspannen dagje uit, is een picknick op het strand een geweldige optie. Veel stranden hebben picknicktafels en er zijn tal van cafés en restaurants in de buurt als je iets te eten of te drinken wilt kopen.

Waar te verblijven

Er zijn tal van accommodaties in Cornwall, van campings tot luxe hotels. Hier zijn enkele suggesties:

Camping

Als je op zoek bent naar een goedkope optie, is kamperen een geweldige keuze. Er zijn tal van campings in Cornwall, van basic tot luxe. Enkele populaire opties zijn Treveague Farm in Gorran Haven en Treen Farm Campsite in Porthcurno.

Vakantiehuizen

Als je op zoek bent naar meer privacy en ruimte, is het huren van een vakantiehuis een geweldige optie. Er zijn tal van vakantiehuizen in Cornwall, van gezellige cottages tot grote villa’s. Enkele populaire opties zijn The Old School House in St. Ives en The Beach House in Newquay.

Hotels

Als je op zoek bent naar luxe en comfort, zijn er tal van hotels in Cornwall om uit te kiezen. Enkele populaire opties zijn The Scarlet Hotel in Mawgan Porth en The Headland Hotel in Newquay.

Conclusie

Ontspannen op het strand in Cornwall is een geweldige manier om te genieten van de prachtige kustlijn van deze regio. Of je nu op zoek bent naar een rustige plek om te ontspannen of een plek om te surfen, Cornwall heeft voor elk wat wils. Met tal van activiteiten en accommodaties om uit te kiezen, is het gemakkelijk om een geweldige vakantie te plannen in deze prachtige regio van Engeland.

Plaats een reactie